SIKÇA SORULAN SORULAR

Adwords veya Arama Motoru İyileştirme kullanırsam, Google'da kesin 1. sırada çıkar mıyım?

Sektörünüzle alakalı Google arama sonuçlarının en üst sıralarında çıkmanın en hızlı yolu Adwords, en ekonomik yolu ise Arama Motoru İyileştirme (SEO) kullanmaktır. Ancak herkes 1. sırada çıkmak isteyeceğinden bu bir rekabet meselesidir. Dolayısıyla Adwords kullananların içinden en iyi teklifi yapan, SEO yapanlarından içinden de en iyi içeriğe sahip olan en üst sırada çıkacaktır.

İkisi için de kesin 1. sırada çıkmak gibi bir garanti vermek gerçekçi bir planlama değildir. Çünkü asıl önemli olan internet sitenize, ayırdığınız bütçeye veya içeriğinize göre mümkün olan en yüksek sayıda ziyaretçinin girebilmesini sağlamaktır. Bu bağlamda Adwords bütçenizin en verimli şekilde harcandığı ve içeriğinize en uygun ziyaretçilerin sitenize girdiği en uzun soluklu şekilde Google'ın en üst sıralarında yer alma garantisini verebiliriz.

Facebook, Twitter, Instagram sayfa ve profillerinin takipçi sayılarını arttırıyor musunuz?

Facebook ve Instagram reklamları kullanarak ya da Sosyal Medya Yönetimi sağlayarak profil ve sayfalarınızı profesyonelce yönlendirip ürün ve hizmetleriniz hakkında detaylı bilgilendirmeleri, ilgi çekici kampanyaları kısa zamanda çok geniş bir kitleye ulaştırabiliriz. Bu da zamanla daha geniş bir kitleden insan tarafından sayfa ve profillerinizin beğenilmesi, takip edilmesi anlamına geliyor.

Bunlar doğrudan sizin hedef kitlenizin içinde yer alan, potansiyel müşterilerinizden oluşan değerli takipçilerdir ve sizi takip etmeleri satışlarınızın artmasını sağlayabilir. Öte yandan sahte takipçiler ve beğenenler sağlayarak sadece rakamsal bir katkı sağlamak, satışlarınızı muhtemelen etkilemeyecektir. Bu türden sahte arttırmaları yapmıyoruz.

Toplu sms gönderilecek numara, toplu e-posta gönderilecek adres listesi ayarlıyor musunuz?

Hayır. Sadece ve sadece onaylı şekilde elde edilen telefon numarası ve e-posta adreslerine gönderim yapıyoruz.

Bir internet sitesi kurmak için ne yapalıyım?

Bir internet sitesine sahip olmak için öncelikle adresinizi www.isletmeniz.com.tr, .com, .net, .org vb.şekilde belirlemeniz gerekmektir. Sonrasında kendiniz veya sizin adınıza biz bu alan adını tescil ederiz. Tescil edilen alan adınızı bir sunucumuza yönlendirip e-posta adreslerinizi bilgi@isletmeniz.com vb. şekilde oluştururuz.

Daha sonra elinizdeki tüm bilgi ve belgeleri bizimle paylaşarak nasıl bir internet sitesine sahip olmak istediğinizi örnek tasarımlarla bize ifade edersiniz. Biz de tasarımınızı en kısa sürede bitirerek sadece sizi 8görebileceğiniz şekilde yayına açarız. Onay vermeniz hâlinde internet sitenizi www.isletmeniz.com adresinde herkesin görebileceği şekilde yayına açarız.

İnternet sitemin adresini .com.tr şeklinde almak için gereklilikler nelerdir?

Şirket sahipleri işletme adlarını .com.tr alan adıyla birlikte tescil edebilmek için; ticaret odasından alınmış olan "Faaliyet Belgesi", "Ticari Sicil Belgesi", "Oda Sicil Kayıt Sureti" ya da Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanmış olan ticaret ünvanı ilanından birini iletmek zorundadırlar.

Marka sahipleri ise, Türk Patent Enstitüsü'nden alınmış "Marka Tescil Belgesi" ya da "Marka Başvuru Belgesi"ni iletmek zorundadırlar.

Bir internet sitem var. Yeniden düzenleyip aktifleştirebilir misiniz?

Evet. Mevcut internet sitenizin; alan adı kayıt paneli bilgilerinizi, varsa internet sitesi yönetim panel bilgilerinizi, sunucu panel bilgilerinizi ya da FTP adres, kullanıcı adı ve şifrelerinizi bize yollayarak düzenleme yapabilmemize olanak sağlayabilirsiniz.

İnternetten kredi kartına taksitle satış yapabilir miyim?

Evet. Çalıştığınız bankanızdan aldığınız sanal pos bilgilerini bize ileterek, internet sitenize entegre edeceğimiz modül sayesinde kredi kartına taksitli satış yaparak ödeme alabilirsiniz.

Satışını yaptığınız paket programlar ile ilgili lisans problemi yaşar mıyız?

Hayır. Satışını yaptığımız tüm paket programlar orijinal ve lisanslı yazılımlardır. BTK, BSA ve yazılım şirketleriyle herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Bilgisayar teknik servis işlerini kendi bünyenizde mi hallediyorsunuz yoksa aracı mısınız?

Hayır. Hemen hemen tüm servis işlemleri Donanım Bölümü Yönetimi'ne bağlı teknik servis personeli tarafından yapılıp, gerekli parçalar bayisi olduğumuz ana tedarikçilerden alınmaktadır.

Kurumsal hattımızdan firmamızın adıyla başlıklı toplu sms göndermek için ne gerekiyor?

Şirketinizin adıyla gönderim yapmak için bağlı olduğunuz ticaret odasından "Faaliyet Belgesi" bildirmeniz gereklidir. Derneğinizin adıyla gönderim yapmak için ise "Alındı Belgesi" bildirmeniz gerekmektedir.

Daha önce başkası tarafından tescili yapılmış bir markayı tescil edebilir miyiz?

Eğer almak istediğiniz marka adı daha önce faaliyet alanınızdan farklı bir marka sınıfı üzerinden örneğin "Et ve Et Ürünleri" açıklamasıyla tescil edilmiş ise, kendi faaliyet alanınızdan; örneğin "Elektronik Parçalar ve Bunlar İçin Gerekli Ekipmanlar" başlığıyla tescil edebilirsiniz. Ancak almak istediğiniz marka adı sizin istediğiniz sınıfta başkası tarafından tescil edildiyse sizin de tescil etmeniz mümkün olmayacaktır.

Bir dernek kurmak için gereklilikler nelerdir?

Dernek kurmak için ilk olarak 7 kişilik kurucu geçici yönetim kuruluna, başka bir amaçla kullanılmayan bir adrese, yasalar karşısında sorun oluşturmayacak resmi bir iyi amaca sahip olmak yeterlidir.